Filistin halkına “insanlık dışı hayvanlar” dedi

İngiliz Sky News televizyonunun yayınına bağlanan eski İsrailli diplomat Dan Gillerman, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin soruları yanıtladı.

Gillerman, spikerin, “Filistin halkının toplu olarak cezalandırılmasıyla ilgili, abluka ve Gazze’ye yakıt girişinin engellenmesinin gerçekten gerekli olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna, şu karşılığı verdi:

“Dünyanın ve aynı zamanda İngiltere’nin, Filistin halkı için, bu yüzyılın gördüğü en kötü vahşeti ve Holokost’tan bu yana Yahudilerin maruz kaldığı (7 Ekim saldırısını kastediyor) en kötü vahşeti gerçekleştiren bu korkunç, insanlık dışı hayvanlar için gösterdiği sürekli endişe beni çok şaşırtıyor. ABD, 11 Eylül’e tepki gösterdiğinde, insanların Taliban ya da El Kaide için gözyaşı döktüğünü hatırlamıyorum. Ülkeniz İngiltere de onlara katıldı ve hatta Kraliyet askerlerini Afganistan’a savaşmaya gönderdi. Ukraynalılar, Rusya’nın işgaline tepki gösterdiğinde, insanların zavallı Rus askerleri ve onların yeterli yiyecekleri olup olmadığı konusunda endişelendiklerini hatırlamıyorum. Birdenbire herkes büyük bir insani yardımsever oldu ve iki buçuk hafta önce olanları tamamen unuttu ki bu unutulmaz ve affedilmez bir şey.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x