Tanju Özcan’dan İmamoğlu ve Yavaş’a: Acaba Akşener’e sinyal verdikleri için mi isimlerini ortaya attı?

Sığınmacılara yönelik söylemleriyle tepki çeken ve bir kadına karşı kullandığı cinsiyetçi ifadeler nedeniyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından 1 yıl geçici ihraçla cezalandırılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa’dan çekilirken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı aday olmaya çağırmasıyla ilgili olarak, “Bizim başkanlarımız ne kadar masum o da tartışılır. Acaba Sayın Akşener’e sinyal verdikleri için mi o da isimlerini ortaya attı?” dedi. 

İyi Parti lideri Meral Akşener, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adaylığının görüşüldüğü toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının “dayatıldığını” söyleyerek ve ağır ithamlarda bulunarak masadan kalktı. Akşener, İmamoğlu ve Yavaş’ı “göreve çağırdı.” 

Masa şu anda 5’li olarak yoluna devam ederken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan konu hakkında açıklamalar geldi. 

Sözcü televizyonunda (SZC TV) katıldığı programda konuşan Özcan, “Sayın Akşener’in dayatması. İki belediye başkanımızı aday gösteriyor. Bizim başkanlarımız ne kadar masum o da tartışılır. Acaba Sayın Akşener’e sinyal verdikleri için mi o da isimlerini ortaya attı? Ben bu konunun cevabını da çok merak ediyorum. Tarih ilerde yazar diye ümit ediyorum” dedi.

Hem İmamoğlu’nun hem de Yavaş’ın “Genel Başkanımız aday” deyip kendi adlarına PR çalışmaları yürüttüğünü iddia eden Tanju Özcan, “Açık söyleyeyim. Bütün Türkiye biliyor. İki belediye başkanının da cumhurbaşkanı adayı olmak için 1, 1.5 yıldır PR çalışmasını yaptığını herkes biliyor. Sağır sultan bile biliyor. Bunu sadece kimse dillendiremiyor. Sayın Genel Başkanımız da Sayın Akşener de biliyor. Ben Sayın Akşener’in tecrübeli bir siyasetçi olarak bu isimleri durup dururken ortaya atmış olabileceğini düşünmüyorum. Hem ‘Genel Başkanımız adaydır’ deyip hem de sağda solda PR çalışmaları yapılmasını çok ahlaki bulmadığımı paylaşmak istiyorum” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir