Prof. Dr. Şamil Şen kimdir? Marmara’da nasıl bir deprem bekliyor?

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Genel Jeoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şamil Şen, ABD’de bulunan San Andreas ve Garlock fermuar fay sisteminin Doğu Anadolu ve Elbistan fermuar tipi fay hattına benzediğini söyledi. Marmara’nın da fermuar tipi fay hatlarına sahip olduğunu belirten Şen, “Dolasıyla burada da çiftli deprem, yani son depremlerimiz gibi olabilir” dedi.

ŞAMİL ŞEN KİMDİR?

Prof. Dr. Şamil Şen, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Genel Jeoloji Anabilim Dalı Başkanıdır.

1992 – 1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimlerinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ardından 2005 – 2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Jeoloji Mühendisliği Anabilim Dalında doktorasını tamamladı.

2016 yılından bu yana Tünelcilik Derneği üyesidir. 2006 yılından bu yana Türkiye Petrol Jeologları Derneği Sürdürülebilir Kalkınma üyesidir.

1996 yılından bu yana Associations of American Petroleum Geologist Sürdürülebilir Kalkınma üyesidir. 1991 yılından bu yana Jeoloji Mühendisleri Odası üyesisdir. Prof. Dr. Şamil Şen İngilizce bilmektedir.

ŞAMİL ŞEN ARAŞTIRMA ALANLARI

Jeoloji Mühendisliği

Enerji Kaynakları

Petrol Jeolojisi

Algoritmalar

Yapay Zeka

Bilgisayarda Öğrenme ve Örüntü Tanıma

Mühendislik ve Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir