Meteoroloji: Balkanlar üzerinden gelecek, sıcaklıklar 15 derece düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin yarından itibaren Balkanlar’dan gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği, sıcaklıkların 8-15 derece azalacağı konusunda vatandaşları uyardı.

Meteoroloji, salı gününden itibaren ülkenin Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgasının etkisine gireceğini belirterek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin 28.03.2023 Salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların; kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor.

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ülkemizin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere zirai don bekleniyor. Rüzgarın, Salı günü kuzey, iç ve batı kesimlerde, Çarşamba günü doğu bölgelerde kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.”  denildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir